10 مشکل فریلنسرهای ایرانی-مشکل ششم:دسترسی به خدمات جهانی


lancenews 28 مهر 1399 5 دقیقه مطالعه
iOS 14
دسترسی به خدمات جهانی, ششمین مشکل فریلنسرهای ایرانی

خب به بخش دوم این مقاله رسیدیم. در بخش اول به پنج مشکل ابتدایی پرداختم: بازاریابیدرآمد کمتنهایی کارکردندلال-فرلینسرها و کار کردن بیش از حد. اگر دوست دارید هر 5 مورد را کنار هم بخوانید می‌توانید به این پست در وبلاگم مراجعه کنید.

در این نوشته قصد دارم که با هم مشکل ششم‌را بررسی کنیم. مشکلی که با حذف کردن اپلیکیشن‌های ایرانی از اپ استور بحثش حسابی داغ شده است.

دسترسی به خدمات جهانی نه تنها فریلنسرها, بلکه دیگر کسب و کارهارا هم در ایران تحت فشار قرار داده است. بخشی از مهمترین خدمت دهندگان بین المللی توسط ایران فیلتر شده‌اند و بخش دیگر از دادن خدمت به افراد و شرکت‌های ایرانی امتناع می‌کنند. این اتفاق از دو جنبه فریلنسرهای ایرانی‌را تحت فشار قرار می‌دهد:

از بین رفتن امکان استفاده از تکنولوژی‌های مورد نیاز

این مشکلی است که همه‌ی ما هرروز با آن روبه‌رو می‌شویم. شما می‌توانید با خرید لایسنس یک فریمورک, افزونه یا … کیفیت پروژه‌ی تحویلی به مشتری‌را بسیار بالا ببرید. این کار در خیلی از موارد باعث می‌شود که پروژه سریع‌تر و ارزان‌تر هم تمام شود. ولی به دلیل تحریم‌های داخلی یا خارجی توان این کار را ندارید. یعنی عملاً امکان استفاده از اکثر محصولات غیر رایگان غیر ایرانی از فریلنسرها و کارفرماها گرفته شده است.

به عنوان یک ایرانی هیچ راه رسمی‌ای برای کارکردن به عنوان فریلنسر در بازارهای جهانی وجود ندارد.

استفاده از محصولات رایگان هم زیاد راحت نیست. خیلی از ارائه دهندگان سرویس‌های رایگان از خدمت دادن به ایران امتناع می‌کنند. برای مثال مدت‌هاست که اوراکل ایران‌را تحریم کرده و استفاده کنندگان از mysql و برنامه‌نویسان جاوا را به درد سر انداخته. به تازگی mongodb هم همین کار را کرده. به علاوه استفاده از سرویس‌هایی مثل تبلیغات گوگل و… هم با سختی زیادی همراه است.

این عوامل باعث می‌شوند که زمان و هزینه‌ی اجرای پروژه‌ها به شدت بالا برود و کیفیتشان کاهش یابد. در نهایت این به معنی افزایش فشار کاری فریلنسرها و کاهش درآمد آنهاست.

عدم دسترسی فریلنسر ها به بازارهای جهانی

این مشکل از بخش قبلی هم بزرگتر است. به عنوان یک ایرانی هیچ راه رسمی‌ای برای کارکردن به عنوان در بازارهای جهانی وجود ندارد. شما نه می‌توانید در سایت‌های برون‌سپاری خارجی فعالیت کنید و نه می‌توانید با برند شخصی و خارج از آن سایت‌ها با کارفرماهای خارجی همکاری کنید.

بعضی افراد با استفاده از کارت‌های اعتباری مثل مسترکارت یا اکانت پی‌پال اقدام به فعالیت در بازارهای خارجی می‌کنند, ولی این راه حل هم مشکلات خودش‌را دارد. از آنجایی که شرکت‌های خدمات مالی بین‌المللی هم به ایران خدمات نمی‌دهند شما مجبورید از اطلاعات جعلی برای ثبت نام استفاده کنید. به علاوه, همواره این احتمال وجود دارد که هویت واقعی شما لو برود و حساب و پول‌های خود را برای همیشه از دست بدهید. متأسفانه این اتفاق بارها و برای افراد زیادی رخ داده است.

عدم دسترسی به خدمات جهانی یکی از عواملی است که بیشترین آسیب‌را به جریان درآمدی فریلنسرها در ایران می‌زند.

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

0 دیدگاه